У рамках заходу Made on YouTube відеосервіс анонсував низку цікавих новинок, призначених для творців контенту. Як і слід було очікувати, незабаром дедалі більше роликів на платформі буде створюватися з використанням генеративних нейромереж. На цьому етапі найпомітнішими нововведеннями стануть можливість генерації фото- і відеофону, ідей і схем для нових роликів, а також функція дубляжу контенту іншими мовами.
Нова функція Dream Screen дасть змогу генерувати за допомогою нейромережі відео та зображення, які надалі автори контенту зможуть використовувати як основу для своїх коротких відеороликів у Shorts. На початковому етапі генерація таких відео та фото здійснюватиметься на основі підказок користувача. Надалі, за словами представників YouTube, автори контенту отримають можливість створювати ремікси та редагувати наявні ролики за допомогою набору АІ-інструментів, щоб отримати щось нове. Під час демонстрації можливостей функції Dream Screen під час презентації фонові зображення на основі підказок генерувалися протягом лічених секунд.
Нова функція на основі ШІ в YouTube Studio генеруватиме ідеї та схеми для потенційних роликів. Згідно з наявними даними, автори контенту отримуватимуть персоналізовані рекомендації, засновані на тому, який контент популярний серед їхньої аудиторії. На додаток до цього алгоритм зможе на основі текстового запиту підбирати музику для відео за його описом.
Ще YouTube анонсував функцію дубляжу на базі штучного інтелекту. З її допомогою автори контенту зможуть дублювати свої ролики різними мовами. Цей інструмент розробляли фахівці команди Aloud, що входить в інкубатор стартапів Area 120.
Поява нових ШІ-функцій на YouTube може ознаменувати зрушення в тому, як автори планують, створюють і структурують свій контент. Поступово створений з використанням генеративних нейромереж контент стане більш поширеним. На тлі зростання кількості згенерованого контенту інші популярні платформи, як-от TikTok, уже використовують спеціальні мітки, якими позначається контент, створений ШІ.