Modern technology gives us many things.

HBO обіцяє розкрити особистість творця біткоїна – документалка про Сатоші Накамото вийде 8 жовтня

0 47

Наступного тижня американський канал HBO випустить в ефір документальний фільм, знятий Калленом Хобаком (Cullen Hoback), – автори стрічки стверджують, що їм удалося встановити особу творця біткоїна, відомого під псевдонімом Сатоші Накамото (Satoshi Nakamoto).

HBO обіцяє розкрити особистість творця біткоїна - документалка про Сатоші Накамото вийде 8 жовтня

Найбільшу на сьогоднішній день криптовалюту було створено у 2009 році. Вона працює на децентралізованому реєстрі – блокчейні. Сьогодні біткоїн є засобом заощадження для тих, хто переконаний, що традиційні гроші постійно знецінюються; засобом спекуляції для аутсайдерів традиційних фінансових ринків; і засобом оплати незаконних товарів і послуг – аж до наркотиків, кібершахрайства та вбивств. У біткоїна могутні прихильники, зокрема генеральний директор Tesla і SpaceX Ілон Маск (Elon Musk); сьогодні криптовалюта є новим класом активів вартістю в трильйони доларів, і навіть центробанки розглядають її як потенційного конкурента своїм системам.

Викриття Сатоші Накамото загрожує тим, що до нього виникнуть непрості запитання – аж до звинувачень у співучасті в злочинах, у яких використовували біткоїни. Сам же творець криптовалюти, за оцінками, контролює близько 1,1 млн біткоїнів, які на сьогоднішній день оцінюються в $66 млрд; хоча і немає ясності, чи має він доступ до ключів шифрування і цих коштів. Цікаво, що в міру наближення дати виходу фільму в ефір уперше з 2009 року зафіксовано рух кількох великих гаманців “ери Сатоші” – за два тижні з них було виведено 250 біткойнів на суму приблизно $15 млн. Із творцем біткойна вони безпосередньо не пов’язані, але кошти на них перебували з найперших днів існування біткойна, коли криптовалюта не коштувала майже нічого; їхні власники є першими соратниками Сатоші Накамото.

Справжнє ім’я людини, яка ховається під цим псевдонімом, залишається однією з найбільших загадок останніх років. Після публікації “білої книги біткоїна” 31 жовтня 2008 року дехто під псевдонімом Сатоші Накамото допоміг системі домогтися популярності, діючи переважно через форуми та електронну пошту. Його останнє повідомлення – заклик до творців сайту Wikileaks не користуватися біткоїном, оскільки це могло знищити молоду криптовалюту. У 2016 році творцем біткоїна оголосив себе австралійський криптограф Крейг Стівен Райт (Craig Steven Wright); дійшло до того, що він подавав до суду на будь-кого, хто ставив під сумнів це твердження. Але в березні цього року Високий суд Великої Британії постановив, що Райт не є Накамото.

Найпопулярніші “підозрювані” – це покійний інженер-програміст Хел Фінні (Hal Finney), системний інженер Доріан Накамото (Dorian Nakamoto), учений Нік Сабо (Nick Szabo) і винахідник системи Hashcash Адам Бек (Adam Back). Багато учасників спільноти біткоїна відкидають спроби ідентифікувати Сатоші Накамото, вказуючи на його право на конфіденційність. А без супутніх доказів, і передусім переказу коштів із гаманців, які йому належать, будь-які заяви є лише спекуляціями.

Источник

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

19 − 3 =